Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Antoine Griezmann i Barcelona złamali prawo? Atletico może złożyć skargę do FIFA

Antoine Griezmann i FC Barcelona złamali prawo? Zdaniem "Cadena SER", Katalończycy i zawodnik, rozmowy na temat potencjalnego transferu zaczęli już w listopadzie.

Przed dwoma tygodniami Atletico Madryt ogłosiło, że Antoine Griezmann zdecydował o opuszczeniu klubu. Francuz, który przed rokiem kilka razy zmieniał zdanie w sprawie przenosin do Barcelony, tym razem prawdopodobnie trafi do klubu z Katalonii. Chociaż informacje na temat przyszłości Griezmanna pojawiają się niemal codziennie, to oficjalnej decyzji w kwestii nowego pracodawcy zawodnika jeszcze nie ma.

Zobacz wideo

W piątek radio „Cadena SER” poinformowało, że Griezmann już w listopadzie rozpoczął negocjacje z Barceloną. Piłkarz miał szybko porozumieć się z Katalończykami, a w kolejnych miesiącach utrzymywał z nimi kontakt, dogadując szczegóły umowy. Informacje te miały rozsierdzić Atletico, które rozważa złożenie skargi FIFA. Gdyby informacje radia się potwierdziły, oznaczałoby to, że Francuz i Barcelona złamali prawo. Piłkarz nie może bowiem negocjować z nowym klubem, gdy do końca jego kontraktu z aktualnym pracodawcą pozostaje więcej niż sześć miesięcy.

Piłkarze Barcelony wolą Neymara od Griezmanna

Według znanego dziennikarza - Sida Lowe'a - piłkarze Barcelony woleliby, żeby zespół wzmocnił Neymar. Według RAC1 trwają rozmowy na temat powrotu Brazylijczyka na Camp Nou (odszedł do Francji latem 2017 roku za rekordową kwotę 222 mln euro). Wtedy w jego miejsce przyszedł Ousmane Dembele za 150 mln euro z Borussii Dortmund, ale Francuz może powędrować do Paryża w ramach wymiany za Neymara (Hiszpanie musieliby dopłacić również pieniądze).