Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Griezmann czy Neymar? Piłkarze Barcelony wskazali, kogo ma sprowadzić ich klub

Piłkarze Barcelony woleliby, żeby do klubu przyszedł Neymar, a nie Antoine Griezmann - powiedział znany dziennikarz Sid Lowe na antenie ESPN.

Antoine Griezmann w połowie maja ogłosił swoje odejście z Atletico Madryt. Wydawało się nieuniknione, że trafi do FC Barcelony, ale jak poinformowała "Marca" mistrzowie Hiszpanii wstrzymali chwilowo transfer. Dla Barcelony sprowadzenie Francuza nie jest już priorytetem. Powody są dwa: pierwszy to wysoka cena (konieczność zapłacenia klauzuli odejścia w wysokości 120 mln euro i 17 mln euro rocznej pensji), a drugi to sprzeciw zawodników Barcelony. Jeszcze rok temu piłkarze "Dumy Katalonii" bardzo chcieli sprowadzenia Griezmanna, który wtedy zdecydował się zostać na jeszcze jeden rok w Atletico. Teraz szatnia (tak jak i kibice) nie są tak samo entuzjastycznie nastawieni do jego transferu, co skłania Barcelonę do przemyślenia tego transferu.

Zobacz wideo

Piłkarze Barcelony wolą Neymara od Griezmanna

Według Sida Lowe'a piłkarze Barcelony woleliby, żeby zespół wzmocnił Neymar. Według RAC1 trwają rozmowy na temat powrotu Brazylijczyka na Camp Nou (odszedł do Francji latem 2017 roku za rekordową kwotę 222 mln euro). Wtedy w jego miejsce przyszedł Ousmane Dembele za 150 mln euro z Borussii Dortmund, ale Francuz może powędrować do Paryża w ramach wymiany za Neymara (Hiszpanie musieliby dopłacić również pieniądze).