Sergio Ramos zadłużył się na kilkadziesiąt milionów euro. Transfer do Chin ratunkiem dla piłkarza?

Piłkarska Hiszpania żyje w ostatnich dniach doniesieniami o możliwym transferze Sergio Ramosa. Tamtejsze media dotarły do sensacyjnej informacji o pozaboiskowych problemach kapitana Realu. Jak się okazuje, Ramos może zdecydować się na transfer do Chin z powodu... nieudanej inwestycji budowlanej.
Zobacz wideo

Doniesienia o problemach finansowych Sergio Ramosa pojawiły się w telewizyjnym programie „El Golazo de Gol”. Według hiszpańskich dziennikarzy kapitan Realu Madryt zadłużył się w jednym z krajowych banków na kwotę 35 milionów euro. Zaciągnięty kredyt posłużył 33-latkowi do zakupu gruntów na obrzeżach Madrytu, gdzie później miały powstać mieszkania na sprzedaż. Budowa jednak nie ruszyła, bowiem zgody na inwestycję nie wyraziła rada miasta. 

Sergio Ramos zadłużył się na kilkadziesiąt milionów euro. Kapitan Realu Madryt odejdzie do Chin?

Ramos negocjuje już z bankiem warunki, na jakich miałby spłacić swoje zobowiązania. Pozaboiskowe kłopoty zawodnika „Królewskich” mogą zmusić go do podjęcia radykalnych kroków. Ramos poważnie rozważa, bowiem transfer do Chin, gdzie mógłby liczyć na bajońskie zarobki. Kapitan „Los Blancos” inkasuje obecnie około 12 milionów euro za sezon, co, jak widać, nie pozwala mu na zachowanie płynności finansowej.

 

Co istotne, do obozu zawodnika rzeczywiście wpłynęła już propozycja z Azji: „[Ramos] przyszedł do mojego biura i powiedział mi, że ma bardzo dobrą ofertę z Chin. Nie mogą jednak za niego zapłacić, tylko oczekują wolnego transferu” – wyjawił prezes Realu Florentino Perez w programie El Partidazo w radiu COPE. 

Sergio Ramos występuje w Realu Madryt od 2005 roku, kiedy trafił na Santiago Bernabeu z Sevilli.

Więcej o: