Real Madryt szykuje dla Raula nową funkcję. Legenda ma powtórzyć sukces Zidane'a

Raul Gonzalez Blanco obejmie wkrótce rezerwową drużynę Realu Madryt - Castillę, donosi dziennik "As". Władze "Królewskich" chcą, by w przyszłości legendarny napastnik poszedł w trenerską ścieżką, wytyczoną przez Zinedine'a Zidane'a.
Zobacz wideo

Jak informuje „As” od sezonu 2019/2020 Raul Gonzalez Blanco obejmie funkcję trenera Realu Madryt Castilla. Rezerwowa drużyna „Królewskich”, którą prowadzi obecnie Manolo Díaz, gra obecnie na trzecim szczeblu rozgrywkowym w Hiszpanii (Secunda Division B) i wciąż ma szansę na awans do wyższej ligi, choć będzie to trudne zadanie. W pierwszym ćwierćfinałowym meczu fazy play-off rezerwowy zespół przegrał, bowiem z FC Cartageną 1:3.

Raul Gonzalez Blanco poprowadzi Castillę. Legenda ma powtórzyć sukces Zidane'a

Raul rozpocznie pracę niezależnie od tego, czy zespołowi uda się dostać do Secunda Division. Władze „Królewskich” chcą, by Castillę poprowadził trener, z przeszłością w seniorskiej drużynie. Tak było w przypadku Zinedine'a Zidane'a, który rozpoczął pełną sukcesów przygodę z pierwszym zespołem, właśnie po okresie pracy z rezerwami.

 

Były reprezentant Hiszpanii kończy właśnie kurs UEFA Pro, na który uczęszczają zresztą kolejne ikony hiszpańskiej piłki: Xavi Hernandez, Victor Valdes czy Xabi Alonso. Nowe uprawnienia pozwolą Raulowi na objęcie profesjonalnej drużyny – do tej pory 41-latek prowadził młodzieżowe drużyny Realu: Cadet B i Juvenil B. 

Raul występował w Realu Madryt w latach 1994-2010. Zanotował w tym 741 spotkań i strzelił 323 gole . Hiszpan zakończył profesjonalną karierę w 2015 roku. 

Więcej o: