Przyszłość Ernesto Valverde w Barcelonie wyjaśniona

Ernesto Valverde nie zostanie zwolniony z FC Barcelony. Taką informację podała Cadena SER, powołując się na Josepa Marię Bartomeu.

Chociaż FC Barcelona zdobyła w tym sezonie mistrzostwo Hiszpanii, to przyszłość jej trenera - Ernesto Valverde - była przedmiotem dyskusji. Wszystko przez nieudaną końcówkę rozgrywek, w której Barcelona najpierw odpadła z Ligi Mistrzów, a w sobotę przegrała w finale Pucharu Hiszpanii z Valencią (1:2).

Zobacz wideo

Wideo pochodzi z serwisu VOD

We wtorek pojawiło się dużo sprzecznych informacji na temat przyszłości Valverde. Po godz. 19.00 Quim Domenech z programu "El Chiringuito" poinformował, że klub podjął decyzję o zwolnieniu trenera. Były członek zarządu Barcelony Toni Freixa napisał jednak na Twitterze, że doniesienia Domenecha są nieprawdziwe.

Wieczorem, po godz. 22.00, do sprawy odniosła się Cadena SER. Radio, powołując się na prezydenta klubu, Josepa Marię Bartomeu, poinformowało, że Valverde nie zostanie zwolniony i poprowadzi Barcelonę w kolejnym sezonie.

Valverde pracuje w klubie od początku poprzednich rozgrywek. W dwa lata wygrał dwa mistrzostwa Hiszpanii, Superpuchar oraz Puchar kraju. Dwukrotnie zaś odpadał w Lidze Mistrzów, w szokujący sposób trwoniąc przewagę z pierwszych meczów. Przed rokiem Barcelonę wyeliminowała Roma, w tym sezonie zrobił to Liverpool.

Więcej o: