FC Barcelona przejdzie wielkie zmiany. Odejdzie 9 piłkarzy! Jest lista

Zdaniem hiszpańskiego dziennika "Sport", aż dziewięciu piłkarzy pożegna się na latem z FC Barceloną. Na tej liście znaleźli się m.in. Samuel Umtiti, Philippe Coutinho czy Kevin-Prince Boateng.

FC Barcelona w sobotę zakończyła sezon porażką w finale Pucharu Króla z Valencią (1:2). Tym samym "Duma Katalonii" nie była w stanie sięgnąć po podwójną koronę, po zdobyciu mistrzostwa Hiszpanii. Działacze klubu zastanawiają się już nad kształtem zespołu na następne rozgrywki. Kilku piłkarzy z pewnością pożegna się z grą na Camp Nou.

Zobacz wideo

Zdaniem hiszpańskiego "Sportu", z Barceloną latem pożegna się aż dziewięciu zawodników - Philippe Coutinho, Samuel Umtiti, Ivan Rakitić, Malcom, Kevin-Prince Boateng, Rafinha, Thomas Vermaelen, Jasper Cillessen oraz Jeison Murillo. Według dziennikarzy dziennika, holenderski bramkarz liczy na regularną grę i z tego powodu chce zmienić klub. Kończą się wypożyczenia Murillo i Boatenga, którzy powrócą do swoich klubów, a kończąca się w czerwcu umowa z Vermaelenem nie zostanie przedłużona.

Działacze FC Barcelony mogą liczyć na sprzedaży trzech zawodników - Coutinho, Rakiticia oraz Umtitiego. Zdaniem dziennikarzy hiszpańskiego dziennika, ich sprzedaż miałaby pomóc sfinansować transfery Matthijsa de Ligta oraz Antoine'a Griezmanna.

Więcej o: