Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Manchester United wycenił Paula Pogbę! Francuz chce wynegocjować w Realu gigantyczną podwyżkę

Według informacji "The Independent" Manchester United jest gotów sprzedać Paula Pogbę do Realu Madryt. Na drodze transferu może stanąć jednak kwota, jakiej za swojego pomocnika żądają "Czerwone Diabły" oraz wymagania finansowe samego piłkarza.
Zobacz wideo

Przejście Paula Pogby do Realu Madryt będzie zapewne głównym tematem najbliższego okna transferowego. Wydaje się, że władze Manchesteru United są coraz bardziej przekonane do tego, by pozwolić francuskiemu pomocnikowi na transfer. Kierownictwo klubu jest już podobno zmęczone zachowaniem zawodnika, który od dłuższego czasu daje do zrozumienia, że chce kontynuować karierę w stolicy Hiszpanii. Nie oznacza to oczywiście, że Anglicy łatwo pozbędą się piłkarza, za którego w 2016 roku zapłacili 105 milionów euro.

Manchester United wycenił Paula Pogbę! Piłkarz żąda od Realu gigantycznej pensji

Według „The Independent” Manchester United jest gotów sprzedać Pogbę za kwotę nie mniejszą niż 170 milionów euro. Jeśli Real rzeczywiście wyłoży takie pieniądze, będzie musiał liczyć się z kolejnymi, ogromnymi wydatkami. Francuski zawodnik stawia bowiem wygórowane żądania finansowe. Angielscy dziennikarze twierdzą, że Pogba chciałby zostać najlepiej opłacanym piłkarzem na świecie i zarabiać w Realu ok. 575 tysięcy euro tygodniowo. 

 

Przy tak ogromnej sumie, jakiej „Czerwone Diabły” oczekują za 26-latka, Real zamierza oczywiście negocjować. Dziennikarze „The Independent” sugerują, że „Królewscy” chętnie włączyliby w całą operację transferową Garetha Bale'a lub Toniego Kroosa – jeden z nich miałby zamienić Santiago Bernabeu na Old Trafford. Manchester nie jest jednak zainteresowany wspomnianymi zawodnikami.

Jeśli rozmowy między klubami przebiegną pomyślnie, finalizacji transferu powinniśmy się spodziewać nie wcześniej niż 9 sierpnia. Właśnie do tego dnia obowiązuje zawieszenie, jakie FIFA nałożyła na agenta Pogby – Mino Raiolę. 

Więcej o: