Oficjalnie: Antoine Griezmann odchodzi z Atletico Madryt!

Jak podaje oficjalna strona Atletico Madryt, Antoine Griezmann zakomunikował, że w przyszłym sezonie nie będzie piłkarzem klubu ze stolicy Hiszpanii. Plotki mówią o tym, że FC Barcelona zdecydowała się aktywować klauzulę za Francuza.

Francuski mistrz świata zdecydował, że po sezonie odchodzi z Atletico. Griezmann swoją decyzję zakomunikował podczas wtorkowego spotkania z Diego Simeone. Szefostwo Atletico chciało uniknąć sytuacji sprzed roku, gdy Francuz długo zwodził klub z ostateczną decyzją, dlatego zdecydowano się na zaaranżowanie spotkania z największą gwiazdą klubu. 

Zobacz wideo

Napastnik stwierdził, że jego przygoda dobiegła końca i teraz będzie szukał nowych wyzwań. Wszystko wskazuje na to, że jego nowym klubem będzie FC Barcelona

Warto pamiętać, że chociaż klauzula wykupienia Griezmanna wynosiła 200 milionów euro, przed ostatnim mundialem zdecydowano o jej redukcji. Zmiana umowy wejdzie w życie 1 lipca i wtedy Francuza będzie można kupić za 120 milionów euro. 

- To było niesamowite pięć lat. Dziękuję bardzo za wszystko, będę miał Was w sercu - powiedział piłkarz w specjalnym oświadczeniu. Griezmann swoją decyzję umotywował chęcią rozwoju i potrzebą gry w jeszcze lepszych klubach.

Więcej o: