Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ogromne problemy Lechii Gdańsk. Komornik wejdzie do klubu

Lechia Gdańsk wkrótce będzie mieć poważne problemy. Do klubu wejdzie komornik, a sprawa związana jest z transferem Lukasa Haraslina. Sąd Apelacyjny w Krakowie wydał postanowienie o stwierdzeniu wykonalności na terenie Polski wyroku Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie.

Lechia Gdańsk procesowała się ze szwajcarską agencją menadżerską od dwóch lat. Sprawa dotyczyła prowizji za transfer Lukasa Haraslina, który w 2015 roku trafił do polskiej ligi z włoskiej Parmy. Sprawa trafiła na wokandę dwa lata temu, ale teraz zapadło rozstrzygnięcie, które nie jest korzystne dla polskiego klubu.

Zobacz wideo

- Od 2017 roku nasz klient dochodził prowizji za tę transakcję od jednej ze spółek holdingu Lechii Gdańsk, która była stroną umowy z naszym klientem. Pomiędzy stronami toczył się spór arbitrażowy przed Trybunałem Arbitrażowym ds. Sportu w Lozannie. Lechia podnosiła różne argumenty, które nie znalazły jednak uznania Trybunału Arbitrażowego. W ubiegłym roku zapadł wyrok korzystny dla naszego klienta. Lechia mimo to jednak nie płaciła kwot - twierdzi na łamach "Przeglądu Sportowego" Wojciech Bazan, adwokat w kancelarii Jara Drapała & Partners, która reprezentuje w tym sporze Szwajcarów.

Oznacza to po prostu, że Lechia wkrótce może spodziewać się komornika, który będzie mógł zająć i zlicytować majątek. Lechia Gdańsk nie komentuje jeszcze sprawy. Klub ma jednak wydać w środę komentarz na temat wyroku sądu. Nieoficjalnie wiadomo, że może chodzić o kilkaset tysięcy złotych. 

Więcej o:
Komentarze (6)
Ogromne problemy Lechii Gdańsk. Komornik wejdzie do klubu
Zaloguj się
 • jarsza

  Oceniono 2 razy 2

  Klub ten zarządzany jest przez de bili.

 • ferryk

  Oceniono 3 razy 1

  A gdzie jest prezes , schował się i dudy w miech. A tak głośno pyszczył po meczu z Legią , czyżby tamten mecz go dobił? Prezesie A hoj!

 • hlynurbjorn

  Oceniono 5 razy 1

  Ogromne problemy, olaboga! Kilkaset tysięcy wierzytelności w spółce mającej corocznie budżet kilkudziesięciu milionów zł. Olaboga!

 • adigi

  0

  a Boniek licencje dał, to chyba w ramach przeprosin za Stefańskiego ;)

 • hajduk1970

  0

  Jako kibic Lechii apeluje do Pana Prezesa Mandziary aby z wyegzekwowanych od Wisly Krakow prawie Miliona euro zaplacil za prowizje z tych pieniazkow. Przeciez tamta agencja chce pieniadze za to samo o co Pan Mandziara procesowal sie z Wisla Krakow. Niech wyplaci wiec z wlasnej kieszeni, w koncu jest Prezesem , agentem pilkarskim i czlowiekiem honoru w jednym. Karma wraca.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX