Hiszpańskie media są pewne - Matthijs de Ligt dołączy do półfinalisty LM. Strony dogadane!

To, że Matthijs de Ligt rozegra w środę swój ostatni mecz w barwach Ajaksu Amsterdam wydaje się już przesądzone. Według hiszpańskich i angielskich mediów agent zawodnika spotkał się w niedzielę z władzami FC Barcelony i ustalił warunki indywidualnego kontraktu.
Zobacz wideo

Jak informują hiszpańskie („Esport 3”, „Catalunya Radio”) i angielskie („Goal.com”) media, transfer Matthijsa de Ligta do FC Barcelony jest już na ostatniej prostej. Agent kapitana Ajaxu Amsterdam – Mino Raiola – spotkał się w minioną niedzielę z wysłannikami hiszpańskiego giganta i ustalił warunki przyszłego kontraktu. W skład barcelońskiej delegacji wchodzili: Oscar Grau, Pep Segura, Eric Abidal i Ramon Planes, a do rozmowy toczyły się w Monte Carlo. Sam de Ligt miał wcześniej wyrazić chęć przenosin do stolicy Katalonii

Barcelona poszukuje nowego środkowego obrońcy, bowiem w letnim oknie transferowym z klubem może pożegnać się kuszony przez Juventus Samuel Umtiti. Po ustaleniu szczegółów indywidualnej umowy z de Ligtem, „Blaugrana” będzie musiała jeszcze wynegocjować transfer z władzami Ajaxu. Najczęściej mówi się o kwocie rzędu 70 milionów euro. 

Hiszpańskie media są pewne. Matthijs de Ligt dołączy do FC Barcelony

Podczas spotkania nie zostały jeszcze podpisane żadne dokumenty, jednak jak przekonują wspomniane media, transfer de Ligta do na Półwysep Iberyjski jest już właściwie przesądzony. Potwierdza to też niedawna wypowiedź dyrektora generalnego Ajaxu – Edwina van der Sara – który stwierdził, że de Ligt rozgrywa obecnie swoje ostatnie mecze w barwach amsterdamskiego klubu. 

 

Obecny sezon jest dla de Ligta przełomowy. 19-letni kapitan Ajaxu świetnie zaprezentował się w rozgrywkach Ligi Mistrzów, z którymi jego zespół pożegnał się dopiero w półfinale. De Ligt rozegrał w obecnych rozgrywkach już 54 spotkania (liga i puchary), w których strzelił 4 bramki (m.in. Juventusowi i Tottenhamowi) oraz zanotował 4 asysty, 

Więcej o: