Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie: Rekordowy kontrakt Realu Madryt. Na konto klubu wpłynie blisko miliard euro!

Real Madryt przedłużył umowę z dotychczasowym sponsorem technicznym klubu - firmą Adidas. Nowy kontrakt będzie obowiązywał do 2028 roku i przyniesie hiszpańskiemu klubowi rekordowe wpływy.
Zobacz wideo

Firma Adidas jest sponsorem technicznym Realu Madryt od 1998 roku (wcześniej miało to miejsce w latach 1980-1986), odpowiadając m.in. za projektowanie i produkcję strojów. W tym czasie „Los Blancos” kilkukrotnie wygrywali Ligę Mistrzów i zdobywali krajowe mistrzostwo. Współpraca układa się w ostatnich latach tak dobrze, że kierownictwo Realu postanowiło przedłużyć umowę z niemieckim przedsiębiorstwem do 2028 roku.

Oficjalnie: Realu Madryt przedłużył umowę z firmą Adidas. Na konto klubu wpłynie blisko miliard euro

Na mocy nowej umowy, co roku na konto „Królewskich” będzie wpływać gwarantowana kwota w wysokości 120 milionów euro, co jest rekordem w historii piłki nożnej. Jeśli dodamy do tego zapewniane przez niemiecką firmę bonusy (np. zyski ze sprzedaży oficjalnych produktów), Real może w ciągu ośmiu lat wzbogacić się o blisko miliard euro.

Real Madryt i Adidas to dwie ikoniczne marki w świecie sportu. Przedłużenie naszego pełnego sukcesów sponsoringu do 2028 roku to naturalny krok. Razem dalej będziemy tworzyć ten strategiczny sojusz, który pozwala nam pozostać odnośnikami i liderami w przemyśle piłkarskim [...]. Adidas zapewnia najlepsze materiały dla naszej gry na boisku i fantastyczne oryginalne produkty dla naszych kibiców na całym świecie. Jesteśmy przekonani, że razem dalej będziemy przeżywać wiele lat sukcesów” – tak prezes „Królewskich” – Florentino Perez – skomentował przedłużenie współpracy z Adidasem (za realmadryt.pl).

Dotychczas najwyższym kontraktem między klubem piłkarskim i sponsorem technicznym mogła pochwalić się FC Barcelona. „Duma Katalonii” otrzymuje od firmy Nike stałą kwotę 105 mln euro rocznie, jednak może liczyć na 50 mln euro bonusów.