Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Lekarz FC Porto przekazał smutne wieści ws. Ikera Casillasa. To już koniec jego kariery?

Lekarz Porto przekazał smutne nowiny dotyczące sytuacji byłego bramkarza Realu Madryt, Ikera Casillasa. Okazuje się, że piłkarz nie będzie mógł już uprawiać sportu.
Zobacz wideo

W czasie środkowego treningu Iker Casillas poczuł się źle i od razu zajęli się nim lekarze. Piłkarz został przetransportowany do szpitala, gdzie potwierdzony został zawał serca.  Bramkarz przeszedł szybką operację, po której jego stan powrócił do stanu stabilnego. Po nocy spędzonej w szpitalu Casillas widać, że życie bramkarza nie jest zagrożone. Jeden z lekarzy Porto, Antonio Corbalan, przekazał  hiszpańskiej telewizji TVE smutną wiadomość o tym, że dalsza kariera bramkarza nie będzie już możliwa. 

"Casillas nie wróci do zawodowego futbolu"

- Casillas będzie mógł funkcjonować normalnie jako zwykły człowiek, może wrócić do normalnego życia, ale nie do zawodowego futbolu. - twierdzi lekarz. Jednym z powodów, które mogą uniemożliwić Casillasowi ponowne granie, jest stent wieńcowy, który został umieszczony w celu rozszerzenia zatkanego naczynia krwionośnego i umożliwia normalne krążenie krwi. 

Iker Casillas gra w FC Porto od 2015 roku. Od tamtej pory z klubem zdobył mistrzostwo Portugalii. Do Portugalii przeszedł z Realu Madryt, w którym stał się istną legendą. W barwach "Królewskich" występował od 1999 roku, zdobywając w tym czasie 5-krotnie mistrzostwo Hiszpanii, dwa Puchary Króla. Trzykrotnie także zdobył Ligę Mistrzów.