Ajax umieścił piłkarza Realu Madryt na szczycie listy życzeń. Dwuletnie wypożyczenie?

Real Madryt nie chce sprzedawać Ajaksowi Amsterdam Martina Odegaarda. Królewscy są jednak skłonni oddać go na dwuletnie wypożyczenie. Już wkrótce powinny rozpocząć się negocjacje dotyczące młodego Norwega.
Zobacz wideo

Kilka dni temu holenderska prasa informowała, że Ajax będzie chciał wykupić Martina Odegaarda z Realu Madryt za około 20 milionów euro. Okazuje się jednak, że Real nie chce sprzedawać młodego piłkarza, bo nadal widzi w nim potencjał. Królewscy są jednak skłonni oddać go na dwuletnie wypożyczenie. Według źródeł z hiszpańskiego klubu negocjacje w tej sprawie powinny odbyć się w najbliższych dniach. Marc Overmars umieścił Odegaard wysoko na swojej liście życzeń - pisze teelegraaf.nl.

Jeszcze kilka lat temu Martin Odegaard uchodził za jeden z największych talentów młodego pokolenia. W styczniu 2015 roku, niespełna 17-letni wówczas Norweg, został kupiony przez Real Madryt za około cztery miliony euro. Kariera Odegaarda nie rozwinęła się jednak tak, jak oczekiwano. Dobra postawa Norwega w tym sezonie sprawiła, że zainteresował się nim Ajax Amsterdam.

Odgaard zachwyca w Holandii

W styczniu 2017 roku Norweg został wypożyczony do holenderskiego Heerenveen na półtora roku. Latem 2018 roku Odegaard najpierw wrócił do Realu, a następnie po raz drugi został wypożyczony do ligi holenderskiej. Tym razem do Vitesse. O ile w poprzednim sezonie piłkarz nie błyszczał, o tyle w obecnym wyróżnia się w klubie z Arnhem. Odegaard wystąpił w 33 meczach, w których strzelił osiem goli i zanotował dziewięć asyst. Skauting Ajaksu był początkowo sceptyczny co do Odegaarda. W ostatnim czasie Ajax przekonał się jednak do Norwega, szczególnie po bezpośrednim pojedynku z drużyną młodego pomocnika.

Więcej o: