Kucharz Benzemy zdradził, jak napastnik Realu odzyskał formę. Tajemniczy składnik diety

Osiem goli w pięciu ostatnich meczach - to najnowszy bilans Karima Benzemy, który rozgrywa najlepszy sezon od lat. - Dzięki specjalistycznej diecie Karim schudł niemal osiem kilogramów - mówi Alberto Mastromatteo, kucharz Francuza.

Karim Benzema to jeden z jaśniejszych punktów zespołu, który w tym sezonie poległ na wszystkich frontach, przegrywając walkę o każde ważne trofeum. Real zawodzi, ale nie można tego samego powiedzieć o francuskim napastniku.

W dwóch poprzednich sezonach Benzema zdobył łącznie tylko 16 bramek w lidze. Teraz, na pięć kolejek przed końcem rozgrywek - ma już 21 goli. Francuz może pochwalić się także czterema golami w Pucharze Króle i taką samą liczbą trafień w Lidze Mistrzów. Dlaczego Benzema rozgrywa najlepszy sezon od lat? Na jego wysoką skuteczność wpływa fakt, że - po odejściu Cristiano Ronaldo - Benzema stał się postacią centralną w ataku Realu. Wcześniej jego styl gry był w dużej mierze podporządkowany pod Portugalczyka. Ale to nie jedyna tajemnica sukcesu.

- Wykonujemy z Karimem naprawdę dobrą pracę. Zgubił już niemal osiem kilogramów i dalej ciężko pracuje, wykonując wielki wysiłek. Najczęściej przygotowujemy mu warzywa na parze oraz ryby przygotowywane na parze i w piekarniku. W jego diecie nie ma żadnego tłuszczu, on nie je typowych dań mięsnych - tłumaczy Alberto Mastromatteo, prywatny kucharz Benzemy, w programie Chiringuito.

I dodaje: -  Mikroalgi? To jeden z sekretów jego diety. Jest to źródło białka roślinnego. Jedna dawka w danym daniu może dać ci siedem razy więcej białka niż filet z cielęciny. Przygotowujemy Karimowi je na bazie spiruliny i wody alkalicznej, które podgrzewamy. Taką miksturę dodajemy do dań Karima i wielu naszych klientów. Na jej bazie tworzymy też olej do smażenia czy sól do doprawiania dań. (...) Karim nie zapomina także o częstych wizytach na siłowni. To wszystko się łączy i sprawia, że jest w znakomitej formie - zakończył Mastromatteo [tłumaczenie za realmadryt.pl]

Tylko Leo Messi zdobył więcej bramek od Benzemy w lidze hiszpańskiej. Argentyńczyk ma już 33 trafienia.

Więcej o: