Sergio Busquets nie wyklucza odejścia z Barcelony. Piłkarz wskazał nawet kierunek ewentualnego transferu

La Liga 2018/2019. Piłkarz FC Barcelony - Sergio Busquets - przyznał w wywiadzie dla "Sports Illustrated", że nie wyklucza odejścia z katalońskiego klubu. Wychowanek "Blaugrany" wskazał nawet, gdzie chciałby trafić w przypadku ewentualnego transferu.
Zobacz wideo

Sergio Busquets to jeden z bardziej doświadczonych zawodników w kadrze FC Barcelony. Defensywny pomocnik występuje w pierwszej drużynie od 2008 roku i na boisko wybiegał już ponad 500 razy we wszystkich rozgrywkach. Umiejętności 30-letniego zawodnika znajdują uznanie także w oczach obecnego szkoleniowca „Dumy Katalonii” – Ernesto Valverde. W sezonie 2018/2019 Busquets rozegrał 47 meczów. Kontrakt wiążący piłkarza z Barceloną obowiązuje do 2023, a klauzula wykupu wynosi bagatela 500 milionów euro – to chyba najlepiej świadczy o tym, jak ważnym ogniwem katalońskiego zespołu jest Busquets. Co ciekawe, sam zawodnik nie wyklucza jednak odejścia z klubu, z którym zdobył 7 mistrzostw kraju i 3 puchary Ligi Mistrzów.

Sergio Busquets: „Nie będę zawodnikiem Barcelony przez 20 lat, zgadzając się na drugoplanową rolę”

W rozmowie ze „Sports Illustrated” Busquets przekonywał, że bierze pod uwagę ewentualność zmiany klubu, gdyby jego rola w Barcelonie uległa osłabieniu. Zawodnik wskazał nawet kierunek ewentualnego transferu: "Od zawsze powtarzałem, że nie będę zawodnikiem Barcelony przez 20 lat, zgadzając się na drugoplanową rolę. Jeśli w pewnym momencie zdam sobie sprawę, że moja ambicja osłabła lub nie radzę sobie fizycznie, odejdę z poczuciem dumy z tego, co dałem przez te lata klubowi – powiedział Busquets. 

 

Busquets wskazał nawet kierunek ewentualnego transferu: „Nie możesz przewidzieć przyszłości, ale przyznam, że jestem fanem Stanów Zjednoczonych, a piłka nożna w tym kraju stale się rozwija. Konkurencja między zespołami jest naprawdę spora, a do tego gra się tu w formacie play-off, czyli inaczej niż w Hiszpanii. Być może dlatego MLS tak do mnie przemawia” – dodał pomocnik Barcelony. 

Więcej o: