Frenkie de Jong przetarł szlak. FC Barcelona blisko pozyskania 18-letniego talentu z Eredivisie

La Liga 2018/2019. Według doniesień dziennika "Marca" FC Barcelona jest blisko pozyskania Ludovita Reisa. 18-letni pomocnik FC Groningen rozegrał w tym sezonie 27 spotkań w Eredivisie.
Zobacz wideo

Wysłannicy FC Barcelony intensywnie obserwują holenderski rynek. Najlepiej świadczy o tym transfer Frenkiego de Jonga – kataloński klub zapłaci za pomocnika Ajaxu 75 milionów euro. 21-letni pomocnik być może nie będzie jedynym Holendrem, który trafi latem na Camp Nou. Jak informuje „Marca” Barcelona jest zainteresowana pozyskaniem Ludovita Reisa z FC Groningen.

„Marca”: FC Barcelona chce sprowadzić 18-letniego pomocnika Groningen – Ludovita Reisa

Dyrektor wykonawczy FC Groningen – Hans Nijland – przyznał, że aktualni mistrzowie Hiszpanii czynią starania o Ludovita Reisa. Delegacja Barcelony, w składzie której był m.in. Jose Mari Bakero, odwiedziła już Holandię, by rozpocząć negocjacje w sprawie transferu 18-latka. Holenderska prasa spekulowała, że Groningen może otrzymać za Reisa nawet 6 milionów euro. Nijland nie potwierdził tych doniesień, jednak przyznał, że klub spróbuje uzyskać z transakcji „jak najwięcej”. 

 

Urodzony w 2000 roku Reis rozegrał w tym sezonie już 27 meczów w Eredivisie – niemal wszystkie w pełnym wymiarze czasowym. Środkowy pomocnik strzelił w obecnych rozgrywkach jedną bramkę i dołożył asystę. Gdyby transfer doszedł do skutku, Reis rozpocząłby przygodę w Barcelonie od drużyny B. 

Więcej o: