Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kontrowersyjny gol FC Barcelony! Sędzia nie uznał takiego Legii Warszawa

FC Barcelona wygrała 2:1 z Realem Sociedad, a decydująca bramka padła w 64. minucie spotkania. Niemal taka sama sytuacja zdarzyła się w sobotę w meczu Legia - Cracovia i gol słusznie nie został uznany.
Zobacz wideo

Przy wyniku 1:1 lewy obrońca Barcelony Jordi Alba zszedł do środka i uderzył po długim rogu bramki Geronimo Rulliego. Hiszpan zdobył bramkę, ale w momencie oddawania strzału przez Albe, tuż przed bramkarzem znajdował się Dembele, który był na pozycji spalonej i zasłaniał golkiperowi pole widzenia.

- Dembele miał wpływ na moją obronę. Zasłonił mi piłkę przy drugim golu dla Barcelony. Nie jestem w stanie tego zrozumieć, jak sędzia nie widział spalonego. To brak szacunku dla nas  - mówił po meczu Rulli.

Barcelona - kontrowersyjna sytuacjaBarcelona - kontrowersyjna sytuacja Screen Twitter.com

Sędzia jednak zdecydował się na uznanie bramki. Od razu wywołało to olbrzymie kontrowersje. Okazuje się jednak, że arbiter nie dostał podpowiedzi od VAR-u.

Warto zauważyć że niemal taka sama sytuacja zdarzyła się w sobotę w meczu Legii Warszawa z Cracovią. w tym również jeden z piłkarzy Legii zasłaniał pole widzenia Michałowi Peskoviciowi, a sędzia Bartosz Frankowski dostał podpowiedź od VAR-u i nie uznał gola.

- Dlaczego nie zareagował VAR? To musi być sprawdzane. W ogóle nie powinniśmy rozmawiać o tym, bo to był ewidentny spalony - pieklił się Rulli i miał rację. 

Więcej o: