Ani van Dijk, ani Ramos. Carles Puyol wskazał najlepszego obrońcę na świecie

Carles Puyol, który dla Barcelony rozegrał ponad 500 spotkań, bez wahania wskazał najlepszego jego zdaniem obrońcę na świecie. Wybór padł na dawnego kolegę z szatni.
Zobacz wideo

Carles Puyol wskazał najlepszego obrońcę na świecie: „To fenomenalny zawodnik i mój wielki przyjaciel”

Carles Puyol dołączył do FC Barcelony w 1995 roku (w wieku 17 lat) i spędził w klubie całą seniorską karierę. Środkowy obrońca, który zawiesił buty na kołku w 2014 roku, zagrał dla „Blaugrany” w blisko 600 meczach. Z Puyolem w kadrze „Duma Katalonii” sześciokrotnie sięgała po mistrzostwo Hiszpanii i trzy razy wygrywała Ligę Mistrzów. 

W wywiadzie dla dziennika „Marca” Puyol wskazał, kto jego zdaniem jest obecnie najlepszym obrońcą na świecie. Były piłkarz nie wahał się ani chwili, nawet gdy z ust hiszpańskich dziennikarzy padły takie nazwiska jak Sergio Ramos czy Virgil van Dijk: „Bezsprzecznie jest to Gerard Piqué. Jest lepszy ode mnie i od Ramosa. Gerard jest kluczowy dla Barcelony ze względu na to co wnosi do szatni i dzięki swoim przywódczym umiejętnościom. To fenomenalny zawodnik i mój wielki przyjaciel” – powiedział Puyol. 

 

Stukrotny reprezentant Hiszpanii zdradził też, jakie drużyny chciałby zobaczyć w tegorocznym finale Ligi Mistrzów: „Pep Guardiola wykonuje wspaniałą pracę w Manchesterze City. Tak samo było w Bayernie Monachium – on za każdym razem naznacza styl drużyny autorską wizją. Później mecze jego zespołów ogląda się z prawdziwą przyjemnością. Liczę, że w tym sezonie Manchester City spotka się w finale Ligi Mistrzów z Barceloną. Będzie to z korzyścią dla wszystkich fanów dobrego futbolu” – stwierdził Puyol

Więcej o:
Copyright © Agora SA