Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Leo Messi zostanie sklonowany?! Specjalista ds. genetyki: Chcemy stworzyć jego bliźniaka

Leo Messi może zostać sklonowany - informuje "Mundo Deportivo". Gazeta powołuje się na słowa hiszpańskiego specjalisty w zakresie genetyki. - Tak, obecne techniki pozwalają nam na sklonowanie Messiego - przekonuje profesor Arcadi Navarro.

Leo Messi jest jednym z najlepszych piłkarzy w historii. W tym sezonie Argentyńczyk znów zachwyca. Po 28 kolejkach Primera Division jest liderem klasyfikacji strzelców z 29 trafieniami. Czas jednak leci. Messi w tym roku skończy 32 lata. Za kilka lat Barcelona będzie musiała pogodzić się z tym, że reprezentant Argentyny zakończy karierę. Niewykluczone jednak, że genialny piłkarz doczeka się swojego klona. 

Messi 2.0?

"Mundo Deportivo" przekonuje, że Messi może zostać sklonowany. Powołuje się przy tym na słowa profesora Acardiego Navarro, specjalisty w zakresie genetyki. - Tak, obecne techniki pozwalają nam na sklonowanie Messiego - przyznaje Navarro. I dodaje: - Chcielibyśmy stworzyć istotę bardzo podobną do Messiego. To byłby jego bliźniak. Gdyby urodziło się dwóch bliźniaków, moglibyśmy zamrozić jednego z nich na 20 lub 30 lat - przekonuje profesor, który jednocześnie jest szefem Europejskiego Archiwum Genomu Phenome.

Genetyka to nie wszystko?

Nowa istota odziedziczyłaby od Messiego talent piłkarski, ale nie jest pewne, czy byłaby jego identyczną wersją. - Ta osoba może mieć taki sam potencjał jak Messi, ale Argentyńczyk nie jest tym, kim jest tylko ze względu na warunki genetyczne. Istotne jest także to, co przeżył do tej pory, jego wykształcenie, pobyt w La Masii, leczenie, które otrzymał. Genetyka daje nam potencjał, a reszta należy do nas - zauważa prof. Navarro.

Więcej o:
Komentarze (14)
Leo Messi zostanie sklonowany?! Specjalista ds. genetyki: Chcemy stworzyć jego bliźniaka
Zaloguj się
 • eastsider

  Oceniono 5 razy 5

  O kur-wagon,
  Jak co hiszpańscy nauczeni wyprodukują sobie drużynę złożoną z samych Argentyńczyków
  Messich, to się dopiero zacznie... Inni, lepiej nauczeni odtworzą niejakiego Francesco
  Franco, a ten klon zrobi im Guernikę. A potem będzie kolej na Pizzaro, Corteza, Balboę
  i viva Espania.Mucho bueno !

 • golazzo7

  Oceniono 3 razy 3

  Czemu Hiszpanie biorą się za rzeczy, których nie ogarniają? Chyba zapomnieli w swojej bezgranicznej miłości do Messiego, że jest on JEDYNY. Niepowtarzalny. A jego klon może zostać odebrany jako brak szacunku dla talentu piłkarza lub też okazać się kompletnym niewypałem dysponującym zaledwie ułamkiem umiejętności Argentyńczyka.

 • tomasz.rze

  Oceniono 1 raz 1

  "Gdyby urodziło się dwóch bliźniaków, moglibyśmy zamrozić jednego z nich na 20 lub 30 lat".
  Hiszpanie nie znają tej bajki... Drugiego bliźniaka się nie zamraża, tylko głęboko chowa na Wawelu.

 • ikebroflovski

  Oceniono 3 razy 1

  Do 1 kwietnia jeszcze parę dni. Ktoś wam "niechcący" za szybko "artykuł" puścił.

 • ostatniwolnyloginwtymportalu

  0

  Gdyby tak wymieszać geny Lewandowskiego i Ann, to by powstała Klara.

 • rownowaznik

  Oceniono 5 razy -1

  Patrząc na ilość zdobytych tytułów, to lepiej klonować Ronaldo.

 • takaprawda2015

  Oceniono 8 razy -2

  "leczenie, które otrzymał"
  w skrócie od najmłodszych lat były w niego pakowane sterydy aby urósł, co spowodowało wzrost jego siły i umiejętności, ale sprawiło że ma zniszczony żołądek dlatego tak często rzyga.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX