Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Nowa funkcja dla Santiago Solariego. Argentyńczyk pozostanie w Realu Madryt?

Santiago Solari w poniedziałek został zwolniony z funkcji trenera Realu Madryt. Jak podają dziennikarze "Marki", włodarze "Królewskich" zaproponowali mu w zamian inną posadę w klubie.
Zobacz wideo

Santiago Solari był trenerem Realu Madryt od 29 października 2018 roku. W tym czasie drużyna pod jego wodzą wygrała 22 spotkania, przegrała osiem, a dwa zremisowała. Decyzja o jego zwolnieniu zapadła po jednym z najgorszych tygodni w historii "Królewskich", którzy najpierw dwukrotnie przegrali z Barceloną (w Pucharze Króla 0:3 i w lidze 0:1), a potem w kompromitującym stylu odpadli z Ligi Mistrzów po porażce z Ajaksem Amsterdam 1:4.

W poniedziałek oficjalnie poinformowano, że Solari przestaje być trenerem Realu Madryt, a zastąpi go Zinedine Zidane. Jak się jednak okazuje, Argentyńczyk otrzymał propozycję pozostanie w klubie. Dziennikarze "Marki" donoszą, że "miałby zostać osobą odpowiedzialną za organizację szkółki Realu". Nie wydaje się jednak, aby miał powrócić do pracy z drużyną rezerw "Królewskich".

Ich zdaniem, Solari poprosił o kilka dni do namysłu, ponieważ potrzebuje czasu aby nabrać dystansu do zwolnienia oraz ostatnich porażek zespołu. Jeszcze żaden trener nie przegrał sześciu meczów na Santiago Bernabeu