Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Barcelona kupiła piłkarza za 135 mln euro. Nie sprawdził się i już rozmawia z nowym klubem

Philippe Coutinho latem może odejść z Barcelony. Zdaniem brytyjskich mediów Brazylijczyk naciska na władze mistrzów Hiszpanii, gdyż otrzymał już wstępną propozycję kontraktu od Manchesteru United.
Zobacz wideo

W trakcie letniego okna transferowego może dojść do wielkiego hitu. Wszystko dzięki Philippe Coutinho, który - zdaniem dziennikarzy "The Sun" i "The Mirror" - chce zamienić Barcelonę na Manchester United.

26-letni reprezentant Brazylii od dłuższego czasu łączony jest z możliwym transferem do innej ligi. Teraz brytyjskie dzienniki informują, że sprawa nabrała tempa. "The Mirror" podaje nawet, że piłkarz spotkał się już z przedstawicielami Manchesteru, którzy mieli mu przedstawić wstępne warunki kontraktu. Zanim jednak dojdzie do podpisania umowy indywidualnej, na odejście piłkarza zgodzić się musi Barcelona. A o to może być trudno, bo aktualny kontrakt Coutinho obowiązuje do końca czerwca 2023 roku.

W negocjacjach transferowych ma pomóc kwota, jaką władze Manchesteru przygotowały na zakup rozgrywającego. "Czerwone Diabły" mogą zaoferować Katalończykom nawet 100 mln euro, co przy przeciętnej formie piłkarza powinno stanowić wystarczający argument do przekonania szefów najlepszego zespołu LaLiga.

Coutinho w tym sezonie rozegrał 39 spotkań we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił 8 goli i zaliczył 5 asyst. Do Barcelony trafił w styczniu ubiegłego roku za 135 mln euro z Liverpoolu.