Santiago Solari pozostanie trenerem Realu Madryt? Wszystko, dzięki zachowaniu piłkarzy

Santiago Solari, wbrew ostatnim doniesieniom, może pozostać trenerem Realu Madryt. Wszystko dzięki zachowaniu piłkarzy "Królewskich", którzy są po stronie szkoleniowca. - Stoimy za nim, mamy nadzieję, że zostanie - zdradził Karim Benzema cytowany przez portal goal.com.
Zobacz wideo

Santiago Solari pierwszą drużynę Realu Madryt przejął w listopadzie ubiegłego roku, kiedy zastąpił zwolnionego Julena Lopeteguiego. Dotychczas poprowadził "Królewskich" w 28 spotkaniach, w których odniósł 18 zwycięstw. Za styl gry, a także niektóre wyniki (m.in. przegrane z Leganes, Realem Sosciedad, CSKA Moskwa i Eibarem) jest jednak niezwykle krytykowany.

W ostatnich tygodniach wiele osób twierdziło, że Solari niebawem zakończy pracę w Realu. Zdaniem m.in. byłego prezesa madryckiego klubu, Ramona Calderona, na stanowisko trenera "Królewkisch" miałby powrócić Jose Mourinho. Jak się jednak okazuje, może być inaczej, a wszystko dzięki zachowaniu i postawie piłkarzy. Ci otwarcie przyznają, że nie chcą nowego trenera, a praca z Solarim im odpowiada. Nastroje w drużynie uległy dużej poprawie po niedzielnej wygranej z Realem Valladolid.

- Mam nadzieję, że Solari zostanie w Realu do końca sezonu, ale to już kwestia decyzji klubu. Nie chcę o tym dyskutować. W każdym razie my, piłkarze, stoimy za trenerem - przyznał Karim Benzema cytowany przez portal goal.com. - Gdyby było inaczej, nie zagralibyśmy tak dobrego meczu z Realem Valladolid. Po co teraz zmieniać trenera? Zostało nam 11 meczów. Wierzymy, że Solari będzie kontynuował pracę - dodał.

Więcej o: