Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Santiago Solari pozostanie trenerem Realu Madryt? Wszystko, dzięki zachowaniu piłkarzy

Santiago Solari, wbrew ostatnim doniesieniom, może pozostać trenerem Realu Madryt. Wszystko dzięki zachowaniu piłkarzy "Królewskich", którzy są po stronie szkoleniowca. - Stoimy za nim, mamy nadzieję, że zostanie - zdradził Karim Benzema cytowany przez portal goal.com.
Zobacz wideo

Santiago Solari pierwszą drużynę Realu Madryt przejął w listopadzie ubiegłego roku, kiedy zastąpił zwolnionego Julena Lopeteguiego. Dotychczas poprowadził "Królewskich" w 28 spotkaniach, w których odniósł 18 zwycięstw. Za styl gry, a także niektóre wyniki (m.in. przegrane z Leganes, Realem Sosciedad, CSKA Moskwa i Eibarem) jest jednak niezwykle krytykowany.

W ostatnich tygodniach wiele osób twierdziło, że Solari niebawem zakończy pracę w Realu. Zdaniem m.in. byłego prezesa madryckiego klubu, Ramona Calderona, na stanowisko trenera "Królewkisch" miałby powrócić Jose Mourinho. Jak się jednak okazuje, może być inaczej, a wszystko dzięki zachowaniu i postawie piłkarzy. Ci otwarcie przyznają, że nie chcą nowego trenera, a praca z Solarim im odpowiada. Nastroje w drużynie uległy dużej poprawie po niedzielnej wygranej z Realem Valladolid.

- Mam nadzieję, że Solari zostanie w Realu do końca sezonu, ale to już kwestia decyzji klubu. Nie chcę o tym dyskutować. W każdym razie my, piłkarze, stoimy za trenerem - przyznał Karim Benzema cytowany przez portal goal.com. - Gdyby było inaczej, nie zagralibyśmy tak dobrego meczu z Realem Valladolid. Po co teraz zmieniać trenera? Zostało nam 11 meczów. Wierzymy, że Solari będzie kontynuował pracę - dodał.