Real Madryt wysoko wygrywa! Rywalom nie uznano dwóch goli, nie strzelili również karnego

Real Valladolid przegrał u siebie aż 1:4 z Realem Madryt. "Królewscy" wysoko wygrali mimo sporych problemów.

Real Valladolid znakomicie rozpoczął to spotkanie. W 11. minucie Alvaro Odriozola sfaulował w polu karnym Oscara Plano. Jednak Ruben Alcaraz przestrzelił z rzutu karnego, uderzając w trybuny! Już minutę później Thibauta Courtoisa pokonał Sergi Guardiola. Jednak sędzia po konsultacji VAR uznał, że gol nie zostanie uznany! Asystujący przy trafieniu Keko znalazł się na spalonym. W 18. minucie Valladoli zdobył drugą bramkę, ale ona również nie została uznana! Ponownie po konsultacji z VAR-em została nieuznana ze względu na spalonego.

Gospodarze objęli prowadzenie w 29. minucie. Guardiola asystował przy trafieniu Anuara z bliskiej odległości. Jednak już pięć minut później Raphael Varane wyrównał - Francuz najlepiej odnalazł się w zamieszaniu po rzucie rożnym. Tuż po przerwie Real dostał rzut karny. Plano sfaulował Odriozola, a jedenastkę wykorzystał Karim Benzema. Francuz podwyższył na 3:1 strzałem głową w 59. minucie po asyście Toniego Kroosa. Wynik spotkania w 85. minucie ustalił Luka Modrić po podaniu Benzemy. Kilka chwil wcześniej drugą żółtą kartkę dostał Casemiro.

Real Madryt jest trzeci w tabeli

Real Madryt zajmuje trzecie miejsce w tabeli z 51 pkt. Ma sześć punktów przewagi nad czwartym Getafe i 10 nad piątą Sevillą. Prowadzi FC Barcelona z 63 pkt. Atletico Madryt ma 56 pkt.