Agent Garetha Bale'a o kibicach Realu: "Ich zachowanie było haniebne. Powinni całować go w stopy"

La Liga 2018/2019. To nie jest dobry czas dla Garetha Bale'a. Zawodnik Realu Madryt jest mocno krytykowany za swoje występy, a podczas ostatniego El Clasico został wygwizdany przez własnych kibiców. Walijczyka w obronę wziął jego agent - Jonathan Barnett.
Zobacz wideo

Gareth Bale wygwizdany przez kibiców podczas El Clasico

Gareth Bale rozpoczął sobotnie El Clasico w pierwszym składzie Realu Madryt. Było to niemałym zaskoczeniem, bo w poprzednich tygodniach Santiago Solari częściej stawiał na Lucasa Vázqueza. Walijski skrzydłowy zagrał kiepski mecz i, przy akompaniamencie gwizdów, został zmieniony w 61. minucie. Santiago Bernabeu surowo oceniło gwiazdę zespołu, którą Real sprowadzał w 2013 roku za 100 milionów euro. Co więcej, Bale nie został na stadionie do końca spotkania i opuścił drużynę przed zakończeniem meczu.

Agent Bale'a o kibicach Realu Madryt: „Ich zachowanie było haniebne"

Nic dziwnego, że co chwilę możemy usłyszeć plotki o zbliżającym się transferze Bale’a. Inaczej sytuację przedstawia agent piłkarza – Jonathan Barnett – który przekonuje, że Bale nigdzie się nie wybiera, a kibice powinni bardziej doceniać dokonania walijskiego skrzydłowego: „Obecna generacja fanów Realu Madryt będzie przez lata wspominać gole Bale’a. A teraz powinni się wstydzić – Gareth zasługuje na wielki szacunek” – powiedział Barnett w rozmowie ze „Sky Sports”.

Barnett odniósł się też do wygwizdania piłkarza podczas ostatniego El Clasico: „Sposób w jaki kibice potraktowali Garetha był haniebny. Przez sześć lat pobytu w Hiszpanii wygrał wszystko, co było do wygrania. To jeden z najlepszych piłkarzy na świecie, a fani Realu powinni całować jego stopy” – skomentował agent Bale’a. 

 

Gareth Bale opuści Real Madryt? Jonathan Barnett dementuje plotki o transferze

Jedną z przyczyn rychłego transferu Bale’a są podobno jego relacje z kolegami z szatni. Marcelo przyznał ostatnio, że były gracz Tottenhamu nie integruje się z drużyną, a do tego nie mówi po hiszpańsku. Barnett nie omieszkał odpowiedzieć i na te zarzuty: „Wbrew temu co twierdzi hiszpańska prasa, Bale jest szczęśliwy w Realu i wystarczająco dobrze posługuje się hiszpańskim. Nie ma też żadnego problemu z innymi graczami Realu, a temat transferu nigdy nie padł, w żadnej rozmowie. Latem mój klient pozostanie w klubie” – podsumował Barnett w wywiadzie udzielonym „Sky Sports”.

W tym sezonie, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, Gareth Bale wystąpił w 33 meczach, strzelił 13 goli i zaliczył 5 asyst.

Więcej o: