Geniusz Lionela Messiego uratował Barcelonę! Kosmiczny występ i rekord ligi!

Trzy kapitalne bramki Lionela Messiego zdecydowały o zwycięstwie Barcelony z Sevillą (4:2)! Argentyńczyk pobił również rekord ligi.

Lionel Messi ma za sobą kosmiczny mecz. Sevilla objęła prowadzenie w 22. minucie po golu Jesusa Navasa, ale już cztery minuty później Messi wyrównał. Ivan Rakitić dośrodkował w pole karne, a Messi kapitalnie uderzył z woleja pod poprzeczkę.

Tuż przed przerwą Sevilla odzyskała prowadzenie. Pablo Sarabia asystował przy trafieniu Gabriela Mercado. Messi wyrównał stan spotkania w 67. minucie po kapitalnym uderzeniu z linii pola karnego. Argentyńczyk skompletował hat-tricka w 85. minucie świetną podcinką nad Tomasem Vaclikiem po podaniu Carlesa Aleny. Wynik spotkania ustalił w doliczonym czasie gry Luis Suarez po asyście Messiego. Gwiazda Barcelony w 23 meczach ligowych w tym sezonie zdobyła 25 bramek i zaliczyła aż 13 asyst.

Messi pobił również rekord ligi - strzelił najwięcej goli jednemu rywalowi. Łącznie w meczach z Sevillą zdobył już 26 bramek!

Barcelona dzięki zwycięstwu ma 57 punktów - 10 punktów przewagi nad Atletico Madryt i 12 nad trzecim Realem Madryt. Obie te drużyny jednak dopiero teraz rozegrają swoje spotkania w tej kolejce. Sevilla jest piąta z 37 pkt - do czwartego Getafe traci dwa punkty.