Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Luka Modrić podjął decyzję w sprawie przyszłości. Koniec spekulacji

Luka Modrić podjął ostateczną decyzję w sprawie swojej przyszłości w Realu Madryt. Chorwacki pomocnik, który był łączony z transferem do Interu Mediolan, ma podpisać nowy kontrakt z "Królewskimi".
Zobacz wideo

"Luka Modrić osiągnął porozumienie dotyczące przedłużenia jego kontraktu z Realem Madryt do czerwca 2021 roku. Tym samym Los Blancos zapewnili sobie, że zdobywca Złotej Piłki pozostanie w klubie do wieku 36 lat. W ten sposób ucięto wszelkie spekulacje dotyczące możliwego letniego transferu zawodnika" - czytamy w internetowym portalu dziennika "Marca", na którego okładce dodatkowo widzimy tytuł: "Modrić w Madrycie przejdzie na emeryturę".

Luka Modrić podpisze nowy kontrakt z Realem MadrytLuka Modrić podpisze nowy kontrakt z Realem Madryt marca.com

Spekulacje na temat przyszłości Modricia rozpoczęły się tuż po zakończeniu ubiegłorocznych mistrzostw świata, na których Chorwacja z piłkarzem Realu w składzie dotarła aż do finału (tam przegrała z Francją). Część włoskich mediów informowała wówczas, że zawodnika za wszelką cenę chcą sprowadzić szefowie Interu. Władze włoskiego klubu od początku zdawały sobie jednak sprawę z tego, że sprowadzenie piłkarza Realu będzie bardzo trudne, szczególnie biorąc pod uwagę to, że latem hiszpański klub opuścił Cristiano Ronaldo.

"Marca" poinformowała, że przenosiny do Interu nigdy nie były dla Modricia poważną opcją. Teraz transfer do Włoch został natomiast całkowicie wykluczony. Dodatkowo szefowie Realu postanowili wynagrodzić Modricia za jego dokonania, oferując mu umowę z datą wsteczną, co oznacza, że dostanie on więcej pieniędzy przy jej podpisaniu, bo nowy kontrakt zakłada sporą podwyżkę.