Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Primera Division. Diego Simeone przedłużył kontrakt z Atletico Madryt

Diego Simeone zostaje w Atletico Madryt. Argentyński szkoleniowiec przedłużył umowę z klubem do czerwca 2022 roku.
Zobacz wideo

Video pochodzi z serwisu VOD

Przyszłość Diego Simeone od dłuższego czasu była przedmiotem spekulacji. Wg włoskich i hiszpańskich mediów Argentyńczykiem zainteresowany był Inter Mediolan, który jest niezadowolony z postępów zespołu pod wodzą Luciano Spalettiego.

W czwartek wszystko stało się jednak jasne. Atletico ogłosiło bowiem, że Simeone podpisał z klubem nową umowę, która obowiązywać będzie do czerwca 2022 roku. Dotychczasowy kontrakt wygasał w czerwcu 2020 roku.

To kolejna umowa, którą Simeone podpisał z Atletico. 2,5 roku temu Argentyńczyk skrócił bowiem kontrakt, który zamiast obowiązywać do 2020 roku ważny był tylko do lata 2018 roku. 1,5 roku temu Simeone podpisał jednak kolejną umowę, która ponownie związała go z madrytczykami do 2020 roku.

48-latek pracuje w Atletico od 2011 roku. W tym czasie zdobył z klubem po jednym mistrzostwie, Pucharze i Superpucharze Hiszpanii. Argentyńczyk dwukrotnie zdobył też Ligę Europy, dwukrotnie dochodził do finału Ligi Mistrzów i tyle samo razy sięgnął po Superpuchar Europy.