La Liga. Kibice Alaves w ramach protestu odprawili "pogrzeb futbolu"

Kibice Alaves, klubu występującego w La Liga, w niecodzienny sposób zaprotestowali przeciwko rozgrywaniu meczów w poniedziałki, intonując w pierwszej połowie marsz pogrzebowy i wywieszając wielki transparent na trybunach.
Zobacz wideo

Kibice Deportivo Alaves protestują przeciwko rozgrywaniu meczów ligowych w poniedziałki. Z tego powodu, podczas meczu przeciwko Levante, wnieśli na trybuny trumnę, symbolizującą koniec futbolu, intonowali przez większą część pierwszej połowy marsz pogrzebowy oraz wywiesili transparent z napisem "RIP Football".

Jak się jednak okazało, nie jest to pierwszy przypadek, gdy kibice Alaves w trakcie meczu wyrażają swoje niezadowolenie z tego powodu. Już w zeszłym sezonie na trybunach wywiesili transparent, z niedziałającym telewizorem i napisem "wyłącz telewizor, uratuj futbol".

Deportivo Alaves po zwycięstwie 2:0 nad Levante zajmuje obecnie 6. miejsce w hiszpańskiej La Liga. Do 4. miejsca, dającego prawo gry w eliminacjach Ligi Mistrzów, traci obecnie dwa "oczka". W następnej kolejce zagra z sąsiadującym z nim w tabeli Betisem. 

Więcej o: