Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Chelsea chce przeprowadzić hitowy transfer! Piłkarz Barcelony może przejść do zespołu z Londynu

Ivan Rakitić latem może trafić do Chelsea - informuje kataloński dziennik "Sport". Na sprowadzenie chorwackiego pomocnika najbardziej ma naciskać trener "The Blues", Maurizio Sarri.
Zobacz wideo

"Chelsea idzie po Rakiticia" - brzmi tytuł wtorkowej okładki dziennika "Sport". Dziennikarze katalońskiej gazety twierdzą, że latem może dojść do hitowego transferu pomiędzy FC Barceloną i Chelsea. Trener Londyńczyków Maurizio Sarri bardzo chce bowiem sprowadzić Ivana Rakiticia.

"Sport" dodaje, że szanse na transfer są całkiem duże, szczególnie biorąc pod uwagę to, że mistrzowie Hiszpanii niedawno podpisali kontrakt z Frenkiem de Jongiem. Utalentowany Holender po zakończeniu sezonu dołączy do drużyny Ernesto Valverde, w której - jak sam podkreśla - zamierza dość szybko dostać się do pierwszego składu. W tej sytuacji szefowie Blaugrany zapowiedzieli już sprzedaż trzech piłkarzy, jednym z nich ma być właśnie Rakitić.

Wicemistrz świata niedawno został zapytany o to, czy latem opuści Barcelonę. Wówczas stwierdził jednak, że chce pozostać w zespole. - Jeśli będę mógł przedłużyć kontrakt, pragnę zostać tu wiele lat. Jestem tu bardzo szczęśliwy, wszyscy o tym wiedzą, szczególnie prezes klubu. Nie muszę mówić nic więcej.

Rakitić w tym sezonie rozegrał 30 spotkań we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił trzy gole i zaliczył sześć asyst.