Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Hiszpańskie media: Santiago Solari nie będzie trenerem Realu Madryt w przyszłym sezonie

Santiago Solari po zakończeniu obecnego sezonu przestanie pełnić funkcję trenera pierwszej drużyny Realu Madryt. Władze klubu podjęły decyzję o rozstaniu z Argentyńczykiem - informuje hiszpańska telewizja "Cuatro". Decyzja może być nieco zaskakująca ze względu na to, że Solari niedawno podpisał kontrakt do 2021 roku.
Zobacz wideo

Solari pierwszą drużynę Realu Madryt przejął w listopadzie ubiegłego roku, kiedy zastąpił zwolnionego Julena Lopeteguiego. Dotychczas poprowadził "Królewskich" w 14 spotkaniach, w których odniósł dziewięć zwycięstw. Za styl gry, a także niektóre wyniki (m.in. przegrane z Leganes, Realem Sosciedad, CSKA Moskwa i Eibarem) jest jednak niezwykle krytykowany.

Hiszpańska telewizja "Cuatro" poinformowała, że Solari trenerem Realu będzie tylko do końca obecnego sezonu. Po jego zakończeniu Argentyńczyk, którego kontrakt obowiązuje do końca czerwca 2021 roku, ma pożegnać się z madryckim zespołem.

Jose Mourinho następcą Solariego?

W gronie potencjalnych następców Solariego wymienia się m.in. Jose Mourinho. "Mundo Deportivo" kilka dni temu informowało, że Portugalczyk, który niedawno został zwolniony z Manchesteru United, wyraził chęć powrotu na Santiago Bernabeu.