Real Madryt wybrał piłkarza, który odmieni jego grę. 111 mln euro za następcę Luki Modricia

Hiszpański "AS" twierdzi, że Real Madryt złożył zapytanie w sprawie transferu Christiana Eriksena z Tottenhamu. Florentino Perez miał usłyszeć astronomiczną kwotę, ale Królewscy nie zrezygnowali z negocjacji. I mają nadzieję, że pozyskają go za 110 mln euro.
Zobacz wideo

"AS" twierdzi, że Real Madryt bardzo uważnie monitoruje sytuację Christiana Eriksena, czyli kluczowego piłkarza reprezentacji Danii i Tottenhamu. Jego umowa wygasa już w czerwcu 2020 roku, a Real chciałby, żeby zawodnik został następcą Luki Modricia. 

Tottenham odstrasza Real Madryt

Hiszpanie już teraz wysłali zapytanie do Tottenhamu, ale Daniel Levy (prezes klubu) miał sobie zażyczyć aż 250 milionów euro. Kwota miała odstraszyć przedstawicieli Realu. Okazało się jednak, że Królewscy nie zrezygnowali z transferu i nadal monitorują jego sytuację. 

Real Madryt daje swoją cenę

"The Independent" dodaje, że Real będzie chciał mocno zbić cenę, bo umowa Duńczyka będzie trwała jeszcze tylko półtora roku, a zawodnik za rok w styczniu mógłby już podpisać kontrakt z nowym klubem. Tottenham nie zarobiłby wtedy nic na swoim kluczowym piłkarzu. Okazuje się, że Real byłby skłonny zapłacić za Eriksena 111 milionów euro i wydaje się, że jest to kwota odpowiadająca jego umiejętnościom piłkarskim. W tym sezonie Eriksen wystąpił w 25 spotkaniach Tottenhamu, w których zdobył sześć bramek i zanotował dziewięć asyst.

Więcej o: