Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Joachim Loew o swojej przyszłości: Real Madryt? To klub, który interesuje każdego trenera

Joachim Loew zdaje sobie sprawę z tego, że jego czas na stanowisku selekcjonera reprezentacji Niemiec powoli dobiega końca. Trener przyznał, że zaczyna zastanawiać się nad swoją przyszłością, którą wiąże z pracą w klubie.

- Zdaję sobie sprawę z tego, że większość mojego czasu w reprezentacji Niemiec, jest już za mną. Muszę zacząć myśleć o przyszłości - przyznał Loew, cytowany przez dziennik "Marca". - W moich planach jest trenowanie klubu, czyli coś, co robiłem przed byciem selekcjonerem - dodał.

58-latek selekcjonerem reprezentacji Niemiec został w lipcu 2006 roku, wcześniej przez dwa lata pracował w niej w roli asystenta pierwszego trenera. Zanim jednak trafił do kadry, prowadził kluby w Austrii (Austria Wiedeń, FC Tirol), Turcji (Adanaspor, Fenerbahce) i Niemczech (Karlsruher SC, VfB Stuttgart).

Po zakończeniu pracy z reprezentacją Niemiec (jego kontrakt wygasa w lipcu 2022 roku, ale bliski zwolnienia był już po ostatnich mistrzostwach świata w Rosji, które jego zespół zakończył na fazie grupowej) Loew planuje znowu zająć się pracą w klubie. - Nie chcę robić tego w Niemczech, wolałbym kontynuować pracę w innym kraju - przyznał.

Po wypowiedziach dotyczących pracy poza ojczyzną, Loew został zapytany o możliwość pracy w Realu Madryt, z którym łączony był już ostatnio, kiedy pracę stracił Julen Lopetegui. - Real? To drużyna, która jest interesująca dla każdego trenera na świecie - skomentował krótko.

Więcej o: