FC Barcelona zmienia koszulki! Tak mają wyglądać. Rewolucja

"Mundo Deportivo" opublikowało zdjęcie nowych koszulek Barcelony. W sezonie 2019/2020 "Duma Katalonii" nie będzie już grać w trykotach w pionowe pasy. Na pierwszym komplecie pojawi się motyw szachownicy, a na drugim poprzecznej szarfy.

Barcelona od sezonu 2015/2016 korzysta ze wzoru w pionowe pasy. Kibice "Dumy Katalonii" przyzwyczaili się do tego wzornictwa, ale w sezonie 2019/2020 czeka ich rewolucja. Dziennikarze "Mundo Deportivo" opublikowali zdjęcie nowych koszulek. Na pierwszym komplecie pojawi się motyw szachownicy, a na drugim poprzecznej szarfy nawiązującej do stroju z lat 70.

Nowe koszulki Barcelony:

Opinie kibiców na temat nowych koszulek Barcelony są podzielone. Kontrowersje wywołał projekt pierwszego kompletu, który zdaniem niektórych kibiców, zrywa z wieloletnią tradycją "Dumy Katalonii".

Tak obecnie wygląda koszulka Barcelony:

JOAN MONFORT/AP

Barcelona jest liderem La Liga. Drużyna Ernesto Valverde zdobył 28 punktów w 14 meczach i ma jeden punkt przewagi nad drugą w tabeli Sevillą. Real Madryt zajmuje piąte miejsce i traci do "Dumy Katalonii" pięć punktów.

FC Barcelona zmieni swój herb

Nowy wzór koszulek to nie jedyna zmiana dla kibiców. Klub odświeży także swój herb.

"FC Barcelona zmienia swój herb, aby dostosować się do współczesnych czasów. Od kiedy projekt był ostatnio aktualizowany (2002 rok), kontekst, społeczeństwo i technologia zmieniły się ogromnie, a symbole identyfikowane z klubem również muszą ewoluować" - czytamy na oficjalnej stronie internetowej mistrzów Hiszpanii. Najbardziej widoczne zmiany w nowym herbie, to intensywniejsza kolorystyka, bardziej wyraźna piłka, a przede wszystkim usunięcie skrótu FCB.

"Nowa wersja herbu odpowiada jednemu z głównych celów planu strategicznego klubu, który ma promować jego markę na poziomie międzynarodowym. W ostatnich miesiącach wykonano wiele prac, aby zaktualizować strategię marki, tworząc własną typografię Barcy i opracowując bardziej nowoczesny i zunifikowany styl wizualny do wykorzystania we wszystkich działaniach klubu" - czytamy dalej w komunikacie.

Więcej o: