Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Luka Modrić oczyszczony z zarzutów o krzywoprzysięstwo

Chorwacki sąd oficjalnie odrzucił akt oskarżenia Luki Modricia, któremu prokuratorzy zarzucili krzywoprzysięstwo w procesie dotyczącym defraudacji pieniędzy przez władze Dinama Zagrzeb. Piłkarz Realu Madryt został oczyszczony z zarzutów tuż przed galą France Football, na której odebrał Złotą Piłkę.

Przypomnijmy, że Modrić oskarżony o składanie fałszywych zeznań został w ubiegłym roku. Piłkarz wyjaśniał wówczas sprawę swojego transferu w 2008 roku, kiedy przechodził z Dinama Zagrzeb do Tottenhamu. Zdaniem sądu zawodnik Realu kłamał w niektórych kwestiach, m.in. dotyczących terminów podpisania dokumentów, a także ich aneksów.

Dodatkowo Modrić został oskarżony o to, że podzielił się kwotą transferową z ówczesnym prezesem Dinama, Zdravko Mamiciem, któremu zarzuca się także szereg innych przestępstw związanych z działalnością w piłce.

Po roku śledztwa reprezentant Chorwacji, z którą latem zdobył wicemistrzostwo świata, został oczyszczony z zarzutów. - Nie ma wystarczających dowodów na to, że popełnił przestępstwo - zdradził rzecznik chorwackiego sądu, Kresimir Devcić.

Wspomniany Mamić w czerwcu bieżącego roku został skazany na sześć i pół roku więzienia. Więzienia, do którego ostatecznie nie trafił ze względu na to, że wyjechał do Bośni, uciekając tym samym spod chorwackiej jurysdykcji.

Modrić najlepszy na świecie

Modrić o oczyszczeniu z zarzutów dowiedział się kilka godzin przed galą Złotej Piłki, na której odebrał nagrodę dla najlepszego piłkarza na świecie w 2018 roku. Było to kolejne wyróżnienie dla pomocnika Realu Madryt. Kilka tygodni temu otrzymał on bowiem tytuł najlepszego piłkarza FIFA, podczas gali FIFA The Best 2018.

Więcej o: