Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

FC Barcelona w żałobie. Zmarł Josep Lluis Nunez, legenda klubu

Josep Lluis Nunez był prezesem FC Barcelony w latach 1978-2000. To za jego kadencji "Duma Katalonii" pierwszy raz sięgnęła po Puchar Europy. W poniedziałek zmarł w wieku 87 lat.

Josep Lluis Nunez przez 22 lata piastował posadę prezesa FC Barcelony. W poniedziałek zmarł po długiej chorobie. Za jego kadencji klub z Katalonii pierwszy raz wygrał Puchar Europy. Za czasów Nuneza Blaugrana siedmiokrotnie sięgała po tytuł najlepszej drużyny w Hiszpanii, sześć razy triumfowała w Pucharze Króla, a dwa razy zwyciężała w Pucharze Ligi. Na arenie międzynarodowej z kolei Barca cztery razy wygrywała Puchar Zdobywców Pucharów, a dwa razy Superpuchar Europy.

Barcelona pod wodzą Nuneza wywalczyła pierwszy Puchar Europy

Bezsprzecznie największym jednak osiągnięciem Barcelony za rządów Nuneza było wywalczenie w 1992 roku pierwszego w historii klubu Pucharu Europy. Katalońska drużyna dokonała tego w ostatniej edycji tego pucharu rozgrywanej w starej formule.

Nunez na stanowisku prezesa Blaugrany zasiadał w latach 1978-2000. Był najdłużej urzędującym prezesem w historii katalońskiego klubu. To za jego kadencji Johan Cruyff stworzył charakterystyczny model funkcjonowania drużyny, który stał się słynny na cały świata. Na bazie rozwiązań Cruyffa w Barcelonie powstał zespół, który w XXI wieku odniósł już wiele sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej.