Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Frenkie de Jong trafi do Barcelony?

21-letni Frenkie de Jong, pomocnik Ajaxu Amsterdam, może zimą trafić do Barcelony - informuje "Mundo Deportivo".

Mistrzowie Hiszpanii planują wzmocnić drugą linię perspektywicznym zawodnikiem. I takim właśnie jest de Jong, czterokrotny reprezentant Holandii. 21 latek jest rozgrywającym Ajaxu Amsterdam, choć potrafił także grać na pozycji stopera. Portal transfermarkt.de wycenia go na 40 mln euro, ale Barca prawdopodobnie musiałaby zapłacić nieco więcej, aby Holendrzy zgodzili się na jego odejście.

"Mundo Deportivo" twierdzi, że już w styczniu Barcelona złoży za niego ofertę. Hiszpańskiej gazecie wywiadu udzieli Henk ten Cate. Były szkoleniowiec Ajaxu i asystent Franka Rijkaarda (byłego trenera Barcelony) pochwalił de Jonga.

 - Jest połączeniem Xaviego i Deco [byłych pomocników Barcy]. Barcelona ma duże szanse na kupienie Holendra, ale niewykluczone że wypożyczy go, by mógł regularnie grać i podnosić umiejętności - podsumował w rozmowie z "Mundo Deportivo". Piłkarzem zainteresowane są też kluby angielskie, m.in: Tottenham oraz Manchester City.

De Jong zagrał w tym sezonie, licząc wszystkie rozgrywki, w 19 meczach i zdobył dwie bramki. Jego kontrakt wygasa dopiero w czerwcu 2022 roku.

***

Wiemy, ile zarabia Robert Lewandowski. Niemieckie media ujawniły listę

Niemiecki portal vermoegenmagazin.de ujawnił zarobki piłkarzy Bayernu Monachium. Pierwsze miejsce na liście najlepiej zarabiających zawodników mistrzów Niemiec zajął Robert Lewandowski. Czytaj więcej