1
3
4
Celta Vigo
Bramki: Mallo (61.), Mendez (90.) Kartki: Cabral, Mallo, Junca - żółta; Cabral - czerwona (za drugą żółtą) Skład: Alvarez - Mallo, Roncaglia, Cabral, Junca - Mendez, Beltran (63. Mor), Yokuslu, Boufal (63. Hjulsager) - Aspas, Gomez
Real Madryt
Bramki: Benzema (23.), Cabral (56. - sam.), Ramos (83. - karny), Ceballos (90.) Kartki: Reguilon, Sanchez - żółta Skład: Courtois - Odriozola, Nacho (71. Asensio), Ramos, Reguilon (45. Sanchez) - Kroos, Casemiro (18. Ceballos), Modrić - Vazquez, Benzema, Bale
Real Madryt wykorzystał wpadkę Barcelony i wygrał na wyjeździe z Celtą Vigo aż 4:1. W tabeli ligi hiszpańskiej Królewscy zbliżyli się do mistrzów Hiszpanii na cztery punkty.

Barcelona nieoczekiwanie przegrała z Realem Betis 2:4, więc Królewscy mieli podwójną motywację, aby wygrać z Celtą. W 23. minucie pierwszą bramkę dla gości zdobył Benzema, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. W 56. minucie Real prowadził już dwoma golami, bo samobójcze trafienie zanotował Cabral. Benzema strzelił w słupek, a piłka pechowo odbiła się jeszcze od gracza Celty.

Gospodarze strzelili gola kontaktowego w 61. minucie. Hugo Mallo, który popisał się celnym wolejem z około dziewiątego metra. W 83. minucie Odriozola został staranowany w polu karnym, a jedenastkę wykorzystał Sergio Ramos. Tuż po tej bramce z boiska wyleciał Cabral, który został ukarany drugą żółtą kartką.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Ceballos fantastycznym kopnięciem zza pola karnego podwyższył wynik  na 4:1. Celta się jednak nie poddała i rzuciła się do ataku. Opłaciło się. Mendez strzelił mocno z 16. metra i wpisał się na listę strzelców.

Real, dzięki wygranej, ma już 20 punktów, ale jest dopiero szósty w tabeli. Celta ma sześć punktów mniej. Liderem jest Barcelona, która ma 24 "oczka".