Real Madryt zamontował ekrany przy pisuarach, by fani nie stracili ani minuty meczu

Trwa warta blisko 0,6 miliarda euro renowacja stadionu Realu Madryt. Jednym z nowych udogodnień dla fanów są ekrany przy pisuarach, by kibice nie stracili ani sekundy boiskowej akcji.

Real nie jest pierwszym klubem La Liga, który na taką technologię w toaletach się zdecydował. Pionierami byli właściciele Leganes, którzy podobny system zamontowali na Estadio Municipal de Butarque.

Dziennik "AS" pokazał, że system już funkcjonuje.

 

Real Madryt jest w trakcie przebudowy stadionu. Koszt renowacji wyceniany jest na 570 mln euro. Stadion zostanie zadaszony, zamontowany zostanie ekran 360 stopni, odnowione zostaną loże, a jeden z parkingów zamieni się w strefę dla kibiców. Cały proces ma trwać cztery lata. 

Estadio Santiago Bernabéu otwarto w 1947 roku i mieścił 75145 widzów. W 1954 roku obiekt powiększono do 120 tys. miejsc. W latach 80. obiekt dostosowano do wymogów mistrzostw świata, których gospodarzem była Hiszpania i zmniejszono liczbę miejsc do 90 tys. W latach 90. zlikwidowano ostatnie miejsca stojące. Obecnie stadion liczy 81 044 krzesełek. Najbliższa renowacja nie wpłynie na liczbę miejsc.

Więcej o: