Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Real Madryt z kosmicznym kontraktem koszulkowym. 1,1 miliarda euro za 10 lat

"Marca" informuje, że adidas będzie nadal ubierał piłkarzy Realu Madryt. Za przedłużenie umowy na lata 2020-2030 "Królewscy" mają otrzymać gwarantowane 1,1 miliarda euro.

Piłkarska drużyna Realu jest w kryzysie, ale od strony biznesowej klub ma się świetnie. "Marca" przypomina, że we wrześniu "Królewscy" chwalili się rekordowymi 751 milionami euro przychodu z działalności operacyjnej, w tym 297 mln ze strefy komercyjnej. Co więcej, kontrakty sponsorskie i licencyjne w ostatnim sezonie przyniosły 239,68 mln euro. A w kolejnych latach ta kwota będzie wyższa.

Podobizna Salaha "przebiła" pomnik Ronaldo

Jak twierdzi "Marca", uzgodniono już nowy kontrakt z adidasem, który ubiera piłkarzy Realu nieprzerwanie od 1998 roku. Według gazety niemiecka firma będzie płacić klubowi z Madrytu 110 mln euro za każdy sezon. Czyli tyle, ile dostaje cała liga NBA za sezon od firmy Nike. I ponad dwa razy tyle, ile wynosi obecna umowa adidasa z Realem. Nowy kontrakt będzie obowiązywał w latach 2020-2030 i w sumie przyniesie Realowi minimum 1,1 miliarda euro.

Nowy kontrakt z adidasem pozwoli Realowi "pobić" umowę Barcelony z firmą Nike, która płaci katalońskiemu klubowi 83 mln euro rocznie.

"Marca" przypomina, że to nie jedyny biznesowy sukces Realu. Klub inkasuje 70 mln euro rocznie od Fly Emirates za logo na koszulkach, a jest to większa kwota niż od swojego sponsora koszulkowego dostają Barcelona (55 mln euro od firmy Rakuten) czy Manchester United (62 mln euro od Chevroleta).