FC Barcelona chce ściągnąć Joshuę Kimmicha?

"El Mundo Deportivo" twierdzi, że jednym z priorytetów transferowych FC Barcelony w najbliższych okienkach będzie Joshua Kimmich, obecnie piłkarz Bayernu.

Zdaniem katalońskiej gazety pozycja prawego obrońcy wymaga w FC Barcelonie najpilniejszych wzmocnień. Skauci klubu przeszukują rynek, by znaleźć gracza idealnego. "El Mundo Deportivo" twierdzi, że niemal wszystkie warunki spełnia 23-letni defensor Bayernu Monachium Joshua Kimmich.

Kolejorz w stanie spoczynku

Gazeta wskazuje na jego największe atuty: jest wychowywany przez Pepa Guardiolę, gdy ten jeszcze był trenerem Bayernu, gracza cechuje ogromna wszechstronność, która sprawia, że wydaje się pasować idealnie do systemu gry Barcelony.

Djurdjević zwolniony. "Lech Poznań się skompromitował"

Z drugiej strony "El Mundo Deportivo" zauważa, że piłkarz ma ważny kontrakt aż do 2023 roku, a wyciągnięcie go z bawarskiego klubu pewnie będzie kosztować więcej niż 50 mln euro.

Kimmich w tym sezonie zagrał w sumie 16 meczach Bayernu i zaliczył cztery asysty. Serwis "Transfermarkt" wycenia jego wartość na 55 mln euro.

Barcelona po 11 kolejkach jest liderem La Liga. Zespół zgromadził 24 punkty, o cztery mniej mają Sevilla, Atletico oraz Deportivo Alaves.

Więcej o: