Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Lionel Messi odrzucił ofertę. Koszt operacji wynosił 755 mln euro

Lionel Messi w 2017 roku dostał kosmiczną ofertę. Manchester City był gotów przeznaczyć na jego sprowadzenie i utrzymanie aż 755 mln euro - podaje "El Mundo".

Lionel Messi poważnie rozważał możliwość opuszczenia Barcelony. Jego otoczenie prowadziło rozmowy z przedstawicielami Manchesteru City od grudnia 2016 do listopada 2017 roku.

Manchester City był gotów wpłacić jego klauzulę odejścia, która wynosiła wówczas 250 mln euro. Drugie tyle miał dostać sam Messi - 250 mln euro za pięć lat gry, czyli 50 mln rocznie.

Real Madryt "podkradł" piłkarza Barcelonie. Za 61 milionów euro!

Jorge Messi, ojciec i agent Argentyńczyka, miał otrzymać 50 mln za przekonanie swojego syna do zmiany klubu. Taką kwotę zaoferował mu Ferran Soriano, dyrektor wykonawczy Manchesteru i były wiceprezydent Barcelony. Licząc również inne koszty Manchester City chciał wydać łącznie 755 mln!

Rozmowy osiągnęły najbardziej zaawansowany etap w październiku 2017 roku. Messi poważnie rozważał odejście z Barcelony ze względu na zamieszanie polityczne z niepodległością Katalonii. Z tego względu w jego kontrakcie znalazła się klauzula, która pozwoliłaby mu na odejście za darmo, jeśli Katalonia oderwałaby się od Hiszpanii, a Barcelona nie mogłaby grać w czołowej europejskiej lidze.

Real Madryt chce zaproponować 95 mln euro wymarzonemu trenerowi

Ostatecznie w listopadzie 2017 roku Messi podpisał nowy kontrakt. Dostał podwyżkę do 35 mln euro rocznie. Wzrosła również jego klauzula odejścia, wynosi teraz 700 mln euro.

Barcelona straci piłkarza? Żałuje transferu i chce odejść