Puchar Króla. Real Madryt wygrał w debiucie Santiago Solariego

Real Madryt pokonał w 1/16 finału Pucharu Króla trzecioligową Melillę, wygrywając na wyjeździe 4:0. To pierwsze zwycięstwo odkąd zespół objął Santiago Solari. Rewanż 5 grudnia na Santiago Bernabeu.

Real był zdecydowanym faworytem meczu, ale ostatni kryzys i zwolnienie trenera Julena Lopeteguiego sprawiło, że niespodzianki nie należało wykluczać. Santiago Solari, który zespół objął tymczasowo, dokonał aż dziewięciu zmian w porównaniu z niedzielnym meczem z Barceloną. Z wyjściowej jedenastki na mecz z Melillą wybiegli tylko Benzema i Ramos.

Real Madryt odbył spotkanie kryzysowe z kibicami

I to Benzema zdobył pierwszą bramkę. W 28. minucie przyłożył nogę do zagrania Odriozoli. Przed przerwa na 2:0 podwyższył Asensio, a w końcówce spotkania po trafieniu dołożyli Odriozola i Cristo.

Real był dłużej przy piłce (60 proc. czasu gry), miał więcej strzałów (21:7, w tym na bramkę 14:2),. wymienił więcej podań (522:326), ale momentami miał problemy z trzecioligowcem. Padający deszcz i nasiąknięta murawa nie ułatwiały gry, ale Real zrobił to, co do niego należało: pokonał niżej notowaną drużynę. A trener Santiago Solari odniósł z nią swoje pierwsze zwycięstwo.