Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga hiszpańska chce wprowadzić nagrodę imienia Lionela Messiego

Liga hiszpańska rozważa wprowadzenie imienia nagrody Lionela Messiego. Dostawałby ją piłkarz roku w Hiszpanii - zdradził w rozmowie z Goal.com Javier Tebas, prezes La Ligi.

- Musimy to przemyśleć. Myślę, że Lionel Messi zostanie najlepszym piłkarzem w historii, już nim jest. Messi nie ma limitu, zawsze gra na maksymalnym poziomie. Pomysł wprowadzenia nagrody jego imienia dla piłkarza sezonu jest dobry - powiedział Tebas.

Real Madryt ubezpieczył się na wypadek zwolnienia Julena Lopeteguiego

Liga hiszpańska wprowadziła już inne nagrody nazwane po legendarnych piłkarzach. Król strzelców dostaje trofeum Zarry, nazwane tak po napastniku Athletiku Telmo Zarry.

Za to najlepszy bramkarz - z najniższą średnią straconych goli przy rozegraniu minimum 28 meczów w sezonie po minimum 60 minut - dostaje trofeum Zamory nazwane tak od Ricardo Zamory.

Lionel Messi zdobył już najwięcej mistrzostw Hiszpanii spośród obcokrajowców (dziewięć) i jest najlepszym strzelcem w historii ligi. Ma 390 goli. Drugi jest Cristiano Ronaldo (311), a trzeci Zarra (251). Zdobył również najwięcej bramek w jednym sezonie (50).

Real Madryt chce pozyskać byłego piłkarza Barcelony