Santiago Solari: Zostawmy Zidane'a w spokoju

- Zastałem grupę w bólu, ale chętną do tego, by zmienić sytuację - mówił Santiago Solari, tymczasowy trener Realu Madryt.

Santiago Solari został tymczasowym trenerem Realu Madryt po tym, jak klub zwolnił Julena Lopeteguiego po niespełna pięciu miesiącach pracy. W niedzielę Real przegrał aż 1:5 z Barceloną.

Solari był trenerem drugiej drużyny Realu, co od razu zrodziło podobieństwa do Zinedine'a Zidane'a. Francuz przejął Real w styczniu 2016 roku po Rafie Benitezie, a potem trzy razy z rzędu wygrał Ligę Mistrzów. Solari odcina się od takich porównań. - Zostawmy Zidane'a w spokoju. To jedna z największych legend Realu - stwierdził.

Solari z Zidanem grał w Realu w latach 2001-2005, a potem odszedł do Interu. Do Madrytu wrócił w 2013 roku i objął jedną z drużyn młodzieżowych. Na trenera Realu B awansował w 2016 roku.

We wtorek Solari po raz pierwszy poprowadził trening. - Zastałem grupę w bólu, ale chętną do tego, by zmienić sytuację. To grupa wojowników i mistrzów, okoliczności nie są łatwe, ale oni chcą wyjść z tarapatów - mówił.

Real jest dopiero dziewiąty w La Liga. W niedzielę zagrają z trzecioligową Melilla  w pierwszym meczu 1/16 finału Pucharu Króla. - Chcemy tam pokazać mnóstwo charakteru. Wiążę z tym meczem wielkie nadzieje. Praca w Madrycie jest wielką szansą - mówił.

Więcej o: