Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Gerard Pique nagrodzony za swoje zachowanie podczas meczu z Realem Madryt

Po tym, jak FC Barcelona rozbiła w niedzielę Real Madryt (5:1) popularność w internecie zyskało wideo, na którym widać jak Gerard Pique ucisza trybuny obrażające Sergio Ramosa. Szefowie LaLigi postanowili nagrodzić obrońcę Barcelony za jego zachowanie.

Przed jednym ze stałych fragmentów gry w trakcie spotkania, słychać było, jak kibice śpiewają "Sergio Ramos! Hijo de puta", co można przetłumaczyć na "Sergio Ramos. Ty ku**o." W obronie zawodnika Realu stanął Gerard Pique. Na opublikowanym w sieci wideo widać, jak defensor Barcelony ucisza swoich fanów.

>> La Liga. Gerard Pique uciszał trybuny obrażające Ramosa

Pierwszy filmik [później wrzucało go mnóstwo osób] zamieszczony na Twitterze, w kilka godzin zyskał blisko siedem tysięcy "podań dalej" oraz ponad 16 tysięcy "serduszek" i w sumie obejrzano go 0,5 miliona razy.

>> LaLiga. Fatalna sytuacja Realu Madryt. Jest bliżej strefy spadkowej, niż pierwszego miejsca [TABELA LIGI HISZPAŃSKIEJ]

Pique jest niezwykle chwalony za swoje zachowanie, które nagrodzić postanowili szefowie LaLigi. Obrońca mistrzów Hiszpanii otrzymał bowiem od nich „Premio Valores de LaLiga”, nagrodę za zachowanie fair play, przyznawaną przez zarząd ligi hiszpańskiej, w porozumieniu z dziennikarzami katalońskiego „Sportu”.

Od teraz podobne wyróżnienie ma być przyznawane po każdej kolejce LaLigi.