Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

FC Barcelona nie zmieni herbu. Josep Maria Bartomeu tłumaczy dlaczego

FC Barcelona jednak nie zmieni swojego herbu ze względu na sprzeciw kibiców - poinformował Josep Maria Bartomeu. Klub będzie teraz pracował nad nową propozycją.

"FC Barcelona zmienia swój herb, aby dostosować się do współczesnych czasów. Od kiedy projekt był ostatnio aktualizowany (2002 rok), kontekst, społeczeństwo i technologia zmieniły się ogromnie, a symbole identyfikowane z klubem również muszą ewoluować" - mogliśmy przeczytać na oficjalnej stronie internetowej mistrzów Hiszpanii pod koniec września. Herb miał być "bardziej dostosowany do świata mediów cyfrowych".

Najwięcej emocji wzbudziło jednak usunięcie skrótu FCB. Kibice protestowali głównie z tego względu. Dla nich to symbol niezależności Katalonii. Gdy Francisco Franco doszedł do władzy w Hiszpanii, Barcelona została zmuszona do zmiany liter na "CFB" - to skrót nazwy zespołu z języka hiszpańskiego. FCB to skrót z języka katalońskiego.

Dyskusja na temat nowego herbu miała odbyć się podczas sobotnich obrad, ale Bartomeu po protestach kibiców "zrozumiał, że trzeba przemyśleć ten temat". Wykluczył, by zaprezentowany niedawno projekt stał się nowym herbem.

Prace nad nowym herbem zostaną wznowione. - Skrót "FCB" na pewno na nim pozostanie, ale nie ma pośpiechu - powiedział Bartomeu w rozmowie z "Radiem Katalonia".

Neymar wróci do Barcelony? Piłkarz skomentował pogłoski

Barcelona. Neymar wróci? Prezydent klubu skomentował pogłoski

Real Madryt znalazł piłkarza, który odmieni wyniki? Zlatan Ibrahimović może przyjść w styczniu

Real Madryt. Julen Lopetegui zostanie zwolniony? Santiago Solari głównym kandydatem