Fabregas wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa

Cesc Fabregas zanotował sto asyst najszybciej w Premier League. Piłkarz Chelsea Londyn potrzebował do tego jedynie 293 spotkań. Poprzedni rekordzista Ryan Giggs dokonał tego w trakcie 367 meczów.

Setną asystę 31-letni Hiszpan osiągnął już dawno, bo 31 grudnia 2016 roku w starciu ze Stoke City (4:2). Dopiero w środę jednak firma Guinness oficjalnie potwierdziła jego osiągnięcie.

- Nie jestem najszybszy, nie jestem najsilniejszy, nie jestem najbardziej elastyczny, nie skaczę wysoko. Pobicie tego rekordu to jeden z największych powodów do dumy w mojej karierze – skomentował wyróżnienie Fabregas.

Hiszpański pomocnik debiutował w lidze angielskiej w 2003 roku w barwach Arsenalu Londyn. Miał wtedy 16 lat. W zespole „Kanonierów” występował do 2011 roku. Kolejne trzy sezony spędził w Barcelonie, by w lipcu 2014 roku przenieść się do Chelsea. Z ekipą „The Blues" zdobywał mistrzostwo kraju dwa razy (2015 i 2017), a z „Dumą Katalonii" raz (2013). Z powodów zdrowotnych nie zagrał jeszcze ani jednego spotkania ligowego w bieżącym sezonie.

 Premier League. Chelsea walczy z antysemityzmem. Wycieczki do Auschwitz zamiast zakazów stadionowych

 Manchester United. Jose Mourinho wydał już 500 tysięcy funtów na hotel

.Ligue 1. Antoine Griezmann potencjalnym następcą Neymara w PSG

Więcej o: