Barcelona obawia się poważnej kontuzji kluczowego obrońcy. Co dalej z Samuelem Umtitim?

Jeśli sprawdzą się najgorsze prognozy, Samuel Umtiti nie będzie mógł grać w piłkę przez najbliższych kilka miesięcy. Uraz na treningu, jakiego nabawił się Francuz, może okazać się poważniejszy niż początkowo przypuszczano.

Jak informuje hiszpański dziennik "As", kontuzja kolana Umtitiego zaalarmowała działaczy Barcelony. Piłkarz na pewno nie zagra w sobotnim meczu ligowym z Athletikiem Bilbao, a możliwe, że pauza potrwa znaczenie dłużej.

Urazu Francuz doznał podczas piątkowego treningu. Gracz nie dokończył zajęć, uskarżając się na ból w lewym kolanie. W Katalonii obawiają się zerwanych więzadeł, ale ostateczna diagnoza nie została jeszcze postawiona.

Według Catalunya Radio i dziennika "As" przerwa Umtitiego potrwa kilka miesięcy. Reprezentanta Francji zastąpi w składzie ktoś z dwójki Clement Lenglet, Thomas Vermaelen.

Umtiti do Barcelony trafiłem latem 2016 roku, z miejsca stając się kluczowym elementem formacji defensywnej. W barwach Dumy Katalonii stoper rozegrał do tej pory 90 spotkań, w których zdobył 2 bramki.

Więcej o: