Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

FC Barcelona zmieni swój herb

FC Barcelona zmieni swój herb. Kataloński klub, po pozytywnej reakcji fanów, planuje wprowadzić nowy projekt logo.

"FC Barcelona zmienia swój herb, aby dostosować się do współczesnych czasów. Od kiedy projekt był ostatnio aktualizowany (2002 rok), kontekst, społeczeństwo i technologia zmieniły się ogromnie, a symbole identyfikowane z klubem również muszą ewoluować" - czytamy na oficjalnej stronie internetowej mistrzów Hiszpanii.

>> Kibice się buntują, związek piłkarski jest symbolem oderwania od rzeczywistości. Ale Euro 2024 w Niemczech zapowiada się jako miła odmiana po ostatnich eksperymentach z ME i mundialami

Elementy nowego herbu mają symbolizować kraj, miasto, Katalonię i zamiłowanie do piłki nożnej. Produkt ma jednak być "bardziej dostosowany do świata mediów cyfrowych".

Najbardziej widoczne zmiany w nowym herbie, to intensywniejsza kolorystyka, bardziej wyraźna piłka, a przede wszystkim usunięcie skrótu FCB.

>> UEFA podjęła decyzję. Niemcy gospodarzem Euro 2024!

"Nowa wersja herbu odpowiada jednemu z głównych celów planu strategicznego klubu, który ma promować jego markę na poziomie międzynarodowym. W ostatnich miesiącach wykonano wiele prac, aby zaktualizować strategię marki, tworząc własną typografię Barcy i opracowując bardziej nowoczesny i zunifikowany styl wizualny do wykorzystania we wszystkich działaniach klubu" - czytamy dalej w komunikacie.

Nowy herb zostanie umieszczony na koszulkach od sezonu 2019/20.