Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Florentino Perez zdradził kulisy odejścia Cristiano Ronaldo

Florentino Perez na zgromadzeniu socios Realu Madryt zdradził kulisy odejścia Cristiano Ronaldo. Przyznał, dlaczego klub zdecydował się na obniżenie klauzuli wykupu Portugalczyka.

W ostatnią niedzielę odbyło się zgromadzenie socios Realu Madryt. Florentino Perez był zmuszony do odpowiedzi na wiele trudnych pytań, w tym te o Cristiano Ronaldo. Odpowiedź na nie hiszpańskie media ujawniły w piątek. 

Podczas tego spotkania, prezes Realu Madryt ujawnił, dlaczego Królewscy zgodzili się obniżyć klauzulę rozwiązania Cristiano Ronaldo i dopuścić do późniejszej sprzedaży do Juventusu.

- Klauzule stawione przez Real Madryt są odstraszające. My chcieliśmy jednak dojść do porozumienia. Wartość Ronaldo zaczęła spadać i nikt nie dałby więcej niż 100 milionów euro - mówił Perez.

- Wierzymy, że to co się stało jest najlepsze dla obu stron. Ronaldo został też najdrożej sprzedanym piłkarzem w tym roku. Przed Madrytem nikt nie wydawał więcej niż 100 milionów euro. Trzeba też pamiętać, że Ronaldo chciał odejść ze względu na swoje sprawy osobiste - wyliczył Perez. 

Latem Cristiano Ronaldo trafił do Juventusu za około 117 milionów euro. 

Piątek odniósł się do plotek związanych z Barceloną

Bilety na reprezentację droższe niż na Irlandię 

Ondrej Duda: Po porażkach Legii czułem wstyd